win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 113

Υβριδική Εμφάνιση

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #1
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός MSc
    Το Αβατάριο του μέλους dn102
    Εγγραφή
    25.12.2011
    Περιοχή
    Hellas
    Αναρτ.
    253
    Εύσημα

    έδωσε
    19
    έλαβε
    49
    Αρχεία

    Λήψεις
    81
    Ανέβασε
    1

    Προεπιλογή

    Ναί Χάρη συμφωνώ, μόνο που το πρόγραμμα είναι ΑΚΥΡΟ,το πρόβλημα δέν είναι μόνο ο EC8 ,πού να δείς τον EC2 ακόμα ψάχνω να βρώ αλλαγές απο ΕΚΩΣ σε EC2.Ένα απλό πράγμα θα πώ, σκέψου ΜΗ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ με max q=3.6 (κανονικά είναι 3.6 Χ 0,8 =2,88) και φυτευτά χωρίς να υπολογίζει qv.Το τεύχος είναι ελλειπές και δέν μπορείς να πάρεις όλα τα δεδομένα ακόμα και αν πάς να το λύσεις με το χέρι.Για τον υπολογισμό της Vrd2 κρατάει Θ=25ο ενώ για ΚΠΥ είναι 45.Μη σας κουράζω, η ουσία είναι οτι στο τέλος θα το λύσω με ΕΚΩΣ, απλά δέν έχει νόημα να υπαρχει η εντολή"επίλυση με ευρωκώδικες".Έχει γίνει ένα πάντρεμα ευρωκώδικα με ΕΑΚ/ΚΩΣ μόνο και μόνο γιατί βαριόντουσαν να κάνουν τίς όποιες αλλαγές θα προκύψουν στη συνέχεια.Όσο αφορά το πρόγραμμα, μη τσιμπάς σε ότι διαβάζεις, στο τηλέφωνο ούτε κάν το έθιξαν, απλά ο πρόεδρος μου είπε πώς ο EC8 γίνεται χειροκίνητα (που δέν γίνεται) και βέβαια απο τότε που έγραψε ο υπεύθυνος υποστήριξης ακόμα περιμένω να με ενημερώσουν.Ανάθεμα αν ισχύει τίποτα απο όσα ανέφερε ο υπεύθυνος, αλλα δέν πειράζει καλή καρδιά να έχουμε, εγώ το χρέος μου το έκανα,ελπίζω και άλλοι μηχανικοί να διαπίστωσαν τα όσα είπα.
    Δέν έχω πλέον τα ψυχικά αποθέματα να ασχοληθώ με άλλες μ@@@ες πλέον, η δουλειά μου είναι η Επίβλεψη και όχι η μελέτη, έτυχε να καθίσω και να ασχοληθώ με 2-3 μελέτες για να τσεκάρω το Μηχανικό (Τ.Ε) που κάνει τίς μελέτες για το γραφείο μας και απλά τίς πέταξα στα σκουπίδια.
    Εγώ το μόνο που έχω να πώ είναι πώς άν πωλούσα διαμέρισμα για 100τμ και στο τέλος ήταν 30τμ ,θα πήγαινα φυλακή και επίσης η ίδια η αγορά θα με πετούσε έξω.
    Δίνω μία διορία μέχρι να γίνει υποχρεωτική η εφαρμογή, άν δέν έχω την αναβάθμιση μέχρι τότε ΔΩΡΕΑΝ,θα τούς πάρει και θα τούς σηκώσει ΑΠΛΑ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ.

    Για να μπορέσεις να κάνεις έλεγχο σε σταικό πρόγραμμα πρέπει να το επιτρέπει και το ίδιο,βασικά έδωσα άλλα 200 ευρώ σε βιβλία +το χρόνο που σπατάλησα για να φτάσω εδώ.ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ, να με πληρώσουν και να τούς ελέγχω το πρόγραμμα τους, είπαμε οκ για τα αποτελέσματα έχει ευθύνη ο μηχανικός αλλά όχι και έτσι, έλεοςςςςςςςςς.Πέρασε το Πάσχα, ακόμα σκέφτομαι τι έχει γίνει, και φορτώνω ακόμα πιο πολύ.

    Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας

    Με εκτίμηση.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη dn102 : 24.04.2012 στις 09:22

Παρόμοια θέματα

  1. Πωλείται: Πωλείται στατικό πρόγραμμα StereoSTATIKA
    Από το μέλος nino7 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.03.2017, 16:25
  2. Φθηνότεροι οι Ευρωκώδικες
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.09.2013, 20:52
  3. LH-Λογισμική - Fespa: Ευρωκώδικες-pushover
    Από το μέλος sundance στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 14.02.2013, 13:25
  4. Πωλείται: Πώληση ή ανταλλαγή του stereoSTATIKA Ver. 6.21
    Από το μέλος dn102 στη θεματική κατηγορία Λογισμικό
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 13.12.2012, 00:01

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •